Nieuwsbrief maart 2025
Voorwoord door de nieuwe voorzitter,
Beste leden van stichting PHantasy in Blue.
Zoals jullie in de vorige nieuwsbrief hebben kunnen lezen is er een verandering in de bestuurssamenstelling gekomen. Ab van der Zwam als voorzitter en Grad Kuipers als technisch bestuurslid hebben beiden hun functie neergelegd en de huidige bestuursleden hebben gezamenlijk afscheid van hen genomen, maar daarover later meer in deze nieuwsbrief.
Als nieuwe voorzitter van de stichting PHantasy in Blue wil ik mijzelf hierbij even voorstellen.
Ik ben Berto van den Bos, 49 jaar jong, woonachtig in Zeewolde en vanaf mijn 18e werkzaam als vliegtuigmonteur op Hilversum.
Van kinds af aan is er al interesse in vliegtuigen. Met mijn vader mee naar musea, vliegshows en ook plastic modelvliegtuigen bouwen.
Zo rond het einde van de basisschool met werpzwevers begonnen, wat later een bestuurbare zwever werd, dan een motorzwever en zo door naar het motorvliegen. Alles zelflerend in het weiland of op het terrein bij mijn ouderlijk huis.
Uiteindelijk toch naar een club en toen werd het pas echt een uitgebreide hobby.
Tijdens mijn modelvlieg 'carrière' heb ik van alles wel gevlogen: dubbeldekkers, eend modellen, watervliegtuigen, pushers, push-pull, 2-motorige, 4-motorige en uiteindelijk ook modellen met turbines.
En zo ben ik ook terechtgekomen bij stichting PHantasy in Blue, op de diverse meetings had ik hier weleens van gehoord, maar eenmaal vliegend bij de Brik op Deelen leerde ik vliegers hiervan kennen.
Zo kwam het dat een stoppende beheerder mij vroeg of ik 1 van zijn modellen wilde beheren, en wel de Gloster Meteor Mk 4. Ik zeg eerlijk dat ik niet direct ja heb gezegd en er even over heb moeten nadenken maar na enige bedenktijd ben ik die uitdaging toch aangegaan.
2 jaar later was er sprake van een bestuursverandering en door de diverse gesprekken op de meetings met bestuursleden en het uitwisselen van ideeën kwam de vraag of ik het bestuur wilde versterken.
Ook hier heb ik over na moeten denken maar uiteindelijk toch ook die uitdaging aangegaan.
De functie als voorzitter is nieuw voor mij maar ik zal deze zo goed mogelijk zien uit te voeren.
Hierbij hoop ik op jullie steun om van stichting PHantasy in Blue samen weer een actieve groep te maken die de historie van de Nederlandse luchtvaart met op afstand bestuurbare modelvliegtuigen vertelt.
Afscheid oud bestuursleden:
Wij hadden dit graag willen doen tijdens een te houden nieuwjaarsbijeenkomst. Helaas was de belangstelling hiervoor te weinig om dit door te laten gaan. Aangezien we als oud en nieuw bestuur als datum de 8e februari al hadden vastgelegd, hebben we deze datum gebruikt om bij het Van der Valk restaurant in Breukelen een gezamenlijke lunch te gebruiken waarbij de dames ook waren uitgenodigd. Onder het genot van een voortreffelijke lunch en de nodige verfrissingen was het een zeer geslaagde bijeenkomst. De dames, van het vertrekkende bestuur, werden in de bloemetjes gezet en de heren voorzien van een passend geschenk.
Met het vertrek van Ab van der Zwan en Grad Kuipers gaan we 2 enthousiaste bestuurders verliezen, die zich met hart en ziel hebben ingezet voor onze Stichting “PHantasy in Blue”. Door teruglopende fysieke omstandigheden moesten zij besluiten, deze stap te nemen.
Wij wensen hun nog vele jaren in gezonde omstandigheden toe, en hopen hun in de toekomst te mogen begroeten tijdens manifestaties/optredens van “PHantasy in Blue”.
Namens PH-Blue bestuur: Berto, Rie, Rom.
Doelstelling PHantasy in Blue:
In de nieuwsbrief van december gaven wij al aan dat de doelstelling van stichting PHantasy in Blue door de jaren heen gewijzigd is.
Het is niet meer zoals vroeger, en dat is jammer. Maar wij zijn ervan overtuigd dat we samen de stichting weer het aanzicht kunnen geven die het verdient.
Echter daar hebben wij jullie als beheerder ook voor nodig.
Zoals jullie misschien wel weten is stichting PHantasy in Blue een ANBI, dat staat voor Algemeen Nut Beoogde Instelling.
Wij zullen jullie niet vervelen met de exacte voor- en nadelen hiervan maar om hier aan te blijven voldoen zullen we regelmatig aanwezig dienen te zijn op voor het publiek toegankelijke evenementen.
Vandaar dat er dit jaar in de agenda diverse evenementen zijn opgenomen waar we statisch met een aantal modellen aanwezig proberen te zijn.
Wij hopen dat jullie als beheerder hier positief tegenover staan en dat er regelmatig een diverse scala aan modellen die stichting PHantasy in Blue rijk is tentoongesteld kunnen worden.
Voorlopig activiteiten overzicht 2025:
Ten opzichte van het activiteitenoverzicht in de vorige nieuwsbrief hebben er enkele veranderingen plaatsgevonden.
Onderstaand overzicht geeft de evenementen/trainingsdagen die op dit moment gepland zijn:
datum locatie activiteit 6 april 2025 Bevrijdende vleugels Best Enkele modellen van PHiB worden statisch tentoongesteld in het museum 10 mei 2025 van Egmond Historic Heroes Enkele modellen van PHiB worden statisch tentoongesteld 17 mei 2025 Someren PHiB vliegmeeting 14 juni 2025 Deelen (aanmelden noodzakelijk) PHiB vliegmeeting bij MVC de Brik op militaire vliegbasis Deelen 21 & 22 juni 2025 Fly-In Leeuwaren (op uitnodiging!) Enkele modellen van PHiB zullen hier aanwezig zijn 30 & 31 augustus 2025 Nationaal Militair Museum, zomereffensief, Soest Enkele modellen van PHiB worden statisch tentoongesteld in het museum 27 september 2025 Horst PHiB vliegmeeting seizoensafsluiting
Voor elke bovenste activiteit geldt dat wij van tevoren nog een nieuwsbrief sturen met meer informatie en een uitnodiging om je op te geven of je wel of niet aanwezig zal zijn op het desbetreffende evenement/vliegmeeting.
Zoals jullie weten valt het niet mee om PHantasy in Blue als groep te presenteren. Wij hopen elke vliegmeeting op een grote opkomst met veel, natuurlijk het liefst alle, modellen die binnen de stichting aanwezig zijn. Echter zien wij maar een klein deel van de modellen op deze meetings, en dan ook vaak dezelfde.
Wij willen jullie dan ook vragen om mee te denken aan wat er voor nodig is zodat er weer meer modellen van PHantasy in Blue ‘buiten komen’.
Elke gedachte en elke idee mogen jullie sturen naar wie dan ook van het bestuur, zie de mailadressen onder aan deze nieuwsbrief.
Oproep voor penningmeester bestuurslid
Onze penningmeester Rom heeft aangeven dat hij dit jaar 85 wordt en dat hij dat een mooie leeftijd vindt om zijn werkzaamheden als penningmeester en evenementencoördinator voor de stichting naast zich neer te leggen.
De evenementen zijn voor nu verdeeld onder de bestuursleden maar wij zijn nog zoekende naar iemand die als toekomstig penningmeester het bestuur wilt versterken.
U kunt als toekomstig penningmeester dit jaar de ins en outs van Rom nog leren zodat u er straks helemaal klaar voor bent om deze taak over te nemen.
Mocht er iemand interesse in deze functie hebben of weet u misschien een geschikte kandidaat, stuur dan een mailtje naar: penningmeester@phblue.nl
Van ons heen gegaan
RIP Christ van Gerven; Wij wensen Lenie en familie heel veel sterkte toe met dit grote verlies.
Wist U dat
> de mooie Beaver van Christ van Gerven naar wens van Christ verhuist is naar Willy van der Elsen.
> wij de privé mailadressen van de bestuurders niet meer gebruiken. Onderaan de nieuwsbrief vindt u de mailadressen eindigend op @phblue.nl waarop wij te bereiken zijn.
Algemeen: info@phblue.nl / Penningmeester: Rom Bakker, penningmeester@phblue.nl / Secretaris: Rie Janssen, secretaris@phblue.nl / Voorzitter: Berto van den Bos, voorzitter@phblue.nl / Webmaster: Berto van den Bos, webmaster@phblue.nl